Осипенківський міський народний суд 1-ї дільниці був створений у 1939 році та відновив свою діяльність в жовтні 1943 року (підстава не збереглася), був підпорядкований відділу юстиції Запорізького облвиконкому.
В січні 1944 року були організовані та почали діяти 1-а та 2-а дільниці міського народного суду м.Осипенко (підстава не збереглася), який розглядав кримінальні, цивільні справи та справи про адміністративні правопорушення, що належали до його компетенції .
Згідно з Указом Президії Верховної Ради УРСР від 04 серпня 1956 року був скасований відділ юстиції Запорізького облвиконкому, Осипенківський міський народний суд перейшов у підпорядкування Запорізького обласного суду.
Згідно з Указом Президії Верховної Ради УРСР від 26 червня 1958 року місто Осипенко було перейменовано на місто Бердянськ і назва суду стала Бердянський міський народний суд.
В січні 1961 року дільнична система була ліквідована, почав діяти Бердянський міський народний суд (підстава не збереглася).
З 24 лютого 1994 року в найменуванні міських народних судів виключено слово «народний» (підстава не збереглася), тому з цього часу Бердянський міський народний суд став називатись Бердянський міський суд.
Згідно з Указом Президента України від 29 серпня 2002 року №780/2002 «Про Державну судову адміністрацію», ст. 125 Закону України «Про судоустрій України» утворено територіальне управління державної судової адміністрації в Запорізькій області і з 1 січня 2003 року Бердянський міський суд став підпорядкований територіальному управлінню державної судової адміністрації в Запорізькій області.
Згідно Указу Президента України від 19 березня 2004 року № 328/2004 «Про внесення змін до мережі та кількісного складу суддів місцевих судів», листа Державної судової адміністрації України від 1 березня 2004 року № 13-1120/04 вих, ст.ст.119,126 Закону України «Про судоустрій України» на базі Бердянського міського та Бердянського районного судів створено Бердянський міськрайонний суд Запорізької області.
На теперішній час у Бердянському міськрайонному суді згідно штатного розпису - 21 посада судді, фактично здійснюють правосуддя 12 суддів.
Голова суду Полянчук Богдан Іванович.
Заступник голови суду Прінь Інна Павлівна.
Апарат суду налічує 80 штатних одиниць до складу якого входять: керівник апарату, заступник керівника апарату, головний спеціаліст з ІТ, помічники суддів, спеціалісти, старший секретар, секретарі судового засідання, секретарі суду, судові розпорядники, архіваріуси, технічні працівники.
До жовтня 2013 року Бердянський міськрайонний суд Запорізької області розташовувався в двох приміщеннях за адресами: вул. Червона, 38 та вул. Свободи, 39.
08 листопада 2013 року відбулося урочисте відкриття нової 5-поверхової будівлі Бердянського міськрайонного суду Запорізької області, яка розташована за адресою: м. Бердянськ, вул. Консульська, 64.
У новій будівлі суду є все необхідне, як для працівників суду, так і для відвідувачів, враховані всі вимоги, що пред'являються до приміщень районних (міських) судів. Зокрема:
- створено умови для перебування маломобільних груп населення (пандус на вході, окремий розширений вхід, пандус на першому поверсі, ліфт, спеціально обладнаний туалет);
- у коридорах суду облаштовані місця для очікування відвідувачами суду;
- для зручності громадян приміщення для прийому та видачі кореспонденції розташовані у холі суду безпосередньо біля вхідних дверей, що скорочує час, який учасники судових процесів витрачають на здачу та отримання судової кореспонденції;
- кількість залів судових засідань суттєво збільшилася, що дає можливість суддям оптимально планувати час судових засідань;
- в судових залах для розгляду кримінальних справ вперше в Запорізькій області встановлено загородження зі скла для підсудних;
- 2 зали судових засідань обладнані системами відеоконференцзв’язку, які дозволяють встановлювати зв’язок з будь-яким судом України або установою Державної Пенітенціарної служби України та забезпечують проведення судових засідань у дистанційному режимі;
- будівля обладнана сучасними системами вентиляції та кондиціонування;
- до будівлі суду прибудовано окремий блок приміщень для перебування конвою та обвинувачених (підсудних) у яких створено належні умови утримання осіб, які знаходяться під вартою (окремий туалет, підлога з підігрівом у камерах).
Система технічної укріпленості суду включає охоронну тривожну сигналізацію, що охоплює охорону периметра та внутрішніх об’ємів приміщення, сучасну пожежну сигналізацію, засоби відеоспостереження, уніфіковану систему контролю допуску, систему зв’язку між залами судових засідань та конвойним приміщенням, «тривожні кнопки», виведені на пульт охорони.